ייעוץ והכוונה

ההחלטה על מעבר לבית אבות אינה קלה, גם אם נעשתה במחשבה רבה ובתכנון זמן רב מראש. היא מלווה בחששות רבים והגיוניים, הן של המועמד הזקן והן של בני משפחתו לעיתים תידרש החלטה בטווח קצר מאוד בגלל שינוי במצב בריאותי הדורש יותר טיפול ומעקב צמודים.

כמו כן, הצורך במעבר לסידור מוסדי מגיע לעיתים קרובות באופן לא צפוי או מתוכנן בעקבות אשפוז או התדרדרות מהירה. השרות שאנו מעניקים נועד לסייע למצוא פתרון המתאים ביותר עבור יקיריכם ולשביעות רצונכם. בעזרת הניסיון הרב והידע שצברנו לאורך השנים אנו מייעצים באופן מקיף בנוגע לכלל האפשרויות והזכויות . מכוונים ומלווים את המשפחה למקומות שאנו חושבים שהכי מתאימים לאחר מפגש היכרות מעמיק עם הקשיש ומשפחתו . המפגש עשוי לכלול בין השאר : היכרות והערכת סטטוס ראשוני, במהלכם נגדיר יחד את הצרכים הייחודיים של הקשיש, קביעת הסטטוס הרפואי והסוציאלי בסיוע של רופא מומחה ואנשי צוות רב מקצועי.

מה כולל שירות יעוץ והכוונה?

ליווי צמוד ע“י עו“ס הקהילה של בית האבות והצוות המקצועי.

ביקור בבית החולים או בבית הקשיש לשם בחינת הצרכים.

מתן מידע והסבר בכל הנוגע לעלויות , מיצוי זכויות מול המוסדות השונים (לשכת הבריאות, משרד הרווחה, ביטוח לאומי, ביטוח סיעודי וכו‘) .

ליווי צמוד לרבות סיוע במילוי הטפסים והגשתם למוסדות – הלווי יתקיים לאורך כל התהליך עד להשלמתו.

התאמת פתרונות דיור מידיים עבור כל רמות התפקוד (תשושים, תשושי נפש וסיעודיים). בבית האבות הספרדי או בבתים אחרים שנמצאו מותאמים לדרישות.