תרבות ופנאי

לפעילויות הפנאי והתרבות יש תרומה מכרעת לאיכות חייו של הדייר הזקן ומשכך לשביעות רצונו מחייו.

מחלקת התרבות שלנו מקיימת פעילויות פנאי מגוונות לאורך יומו של הדייר על להעצים את סיפוקו ואושרו.

אנו שמים דגש על חשיפת הדיירים לתחומי עניין חדשים, לתחביבים ואפילו לפיתוח מיומנויות חדשות. הקשרים החברתיים שהם פועל יוצא של פעילויות התרבות מסייעים לדיירים להתמודד עם משברים, עם מצבי רוח וגם עם מחלותיהם.

מחלקת התרבות של בית האבות הספרדי, שבראשה רכזת תרבות מיומנת ומנוסה, אינה שוקטת על שמריה ודואגת לפעילויות יומיומיות מגוונות הכוללות חוגים, אקטואליה, עבודות יד, קרמיקה, קונצרטים, ציון חגים ומועדים, חגיגות ימי הולדת לדיירים, הצגות תאטרון ועוד.

פעילויות פנאי והעשרה מהוות מקור עיסוק נפלא שאינו תלוי גיל, מוצא או דת. כל הדיירים מוזמנים ליהנות ולהעשיר את חייהם בפעילויות השונות, כל דייר עפ”י העדפותיו. חוויות אלו מוסיפות “טעם לחיים” ומהוות ערך מוסף משמעותי לחיים בבית האבות.

”קהילה צומחת“, פעילות הכלולה בתכנית לשינוי תרבותי (Culture Change) בבתי אבות, מהווה חלק מפעילויות התרבות שלנו.

במסגרת התכנית מתכנסים דיירים בהנחיה של רכזת התרבות שהתמחתה בנושא בניסיון להפוך את דיירינו לשותפים, להעצימם וכך לקדם את השינוי התרבותי אליו אנו שואפים.

הגישה המשתפת שבבסיס התכנית דוגלת בשילוב הזקן, בני משפחתו וצוות בית האבות בהחלטות ובפעולות האישיות והקבוצתיות המתקיימות בביתנו. פעילות הקהילה הצומחת אמורה להפוך את השירותים להולמים יותר את צורכי הדייר, להפחית פטרונות כלפי הדיירים ולהפוך את סביבתם האישית והחברתית לידידותיות יותר.